Skip to main content

Samsung, bugün Türkiye saati ile 18:00’da düzenleyeceği etkinlikte Galaxy Note 7 modelini tanıtıyor

Samsung’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Galaxy Note 5’ten sonra çıkartacağı yeni Note modelinin adı Galaxy Note 6 değil Note 7 olacak. Neden Galaxy Note 6 yerine Galaxy Note 7 tercih edildiğini açıklayan Samsung Electronics Türkiye Pazarlama Müdürü Tolga Erdem, “Merakla beklenen Galaxy Note 7’nin tüm dünyaya tanıtılacağı günü açıklamanın gururunu yaşıyoruz. Tüketicilerin aklında herhangi bir karışıklığa sebebiyet vermemek için Galaxy S7 ve S7 edge ile birlikte tüm ürün gruplarımızla uyum sağlaması için yeni Note serisinde 7’den devam ediyoruz. Böylece kullanıcılar Samsung’un en son teknolojisine sahip olduklarına emin olabilecekler” dedi.

Samsung’un New York’ta düzenlediği Türkiye saati ile 18:00’da başlayacak olan etkinlikte, Galaxy Note 7 görücüye çıkacak. Sosyal medyada hashtag #TheNextGalaxy olacak.

Samsung Galaxy Note 7 özellikleri nasıl olacak?

Note serisinin yeni tanıtılacak akıllı telefonu Galaxy Note 7, 2K çözünürlüğünde5.7 inç büyüklüğünde kavisli ekran ile geliyor. Exynos 8890 işlemci kullanılan telefonda, Android’in Vulkan teknolojisini destekleyen Mali-T880 MP12 grafik birimi bulunacak. Android 7.0 Nougat yazılım sürümüyle gelecek Note 7, 4 GB RAM ile geliyor.

Canlı yayını takip etmek için 3 ayrı seçenek bulunuyor:

Mobil olarak izlemek için

www.samsung.com/galaxy adresini ya da Youtube’daki Samsung Mobile sayfasını etkinlik başlarken ziyaret edebilir ve 360 Live Stream seçeneği ile katılabilirsiniz.

Gear VR ile izlemek için

Oculus Store’da bulunan “Unpacked 360 View” uygulamasını indirip yükleyin. Gear VR kullanarak etkinlik saatinde uygulamayı çalıştırmanız yeterli olacak.

PC’de izlemek için

www.samsung.com/galaxy adresine etkinlik başladığı sırada gidebilir ve 360 Live Stream seçeneğini tercih edebilirsiniz.