Skip to main content

Samsung, Note serisinin yeni ürünü Galaxy Note 4’ü kullanıcıların beğenisine sundu

Samsung, bugün amiral gemisi Galaxy Note serisine eklediği yeni ürünleri Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge’in tanıtımını gerçekleştirdi.

Samsung Electronics CEO’su ve Mobil İletişim Başkanı JK Shin, Galaxy Note serisini pazara sunarak yüzlerce yıllık kalem ve defter kültürünü dijital dünyaya aktardıklarını belirtti.

Galaxy Note 4 özellikleri

  • 5,7 inç Quad HD (2560×1440) Super AMOLED ekranına sahip Galaxy Note 4’te “Akıllı Optik Görüntü Sabitleyicisi” olan 16 megapiksellik bir arka yüz kamerası bulunuyor. Böylelikle kameranın titremesi dengeleniyor ve karanlık ortamlarda pozlama süresi otomatik olarak uzuyor. Ayrıca f1.9 – 3,7 MP ön yüz kamerası, standart 90 derece ve 120 dereceye kadar geniş açı sunuyor.
  • Ultra Enerji Tasarrufu Modu” ile kullanıcılar en çok ihtiyaç duyduğu anda şarjsız kalmıyor.
  • Galaxy Note 4’te birden fazla mikrofon ve kalabalık ortamlarda gürültüyü azaltan gelişmiş bir hoparlör yer alıyor. Cihaza yerleştirilmiş olan ses kaydedici, ses izleme olanağı sağladığı gibi, kullanıcıların bir grup konuşmasında istedikleri sesleri ayrıştırarak yeniden dinlemelerini mümkün kılan geri oynatım özelliği de sunuyor.
  • Galaxy Note 4 ayrıca “Parmak İzi Tarayıcısı” ile kişisel verileri güvence altına alıyor ve dünyada bir mobil cihazda ilk kez UV sensörü kullanıyor.
  • Büyük ekranı ile geliştirilmiş “Çoklu Pencere” özelliği kullanıcı deneyimini bir basamak yukarı taşıyor ve çoklu görevleri kolaylaştırıyor. Kullanıcılar uygulamalarını kullanırken tam ekran ve bölünmüş ekran seçeneklerinden yararlanabiliyor, ekrandaki uygulamaların boyut ve konumunu kolayca tek bir dokunuşla değiştirebiliyor.

Günlük görevler için S Pen ve S Note

Günlük görevlerin daha hızlı ve kolay yapılabilmesi için Galaxy Note 4’ün S Pen özelliği geliştirildi ve kullanıcıların mobil cihazlarında günlük olarak yaptıkları sıradan işlemler için başlıca araç haline getirildi. Yeni S Pen, çok daha özgün bir kalem deneyimi sunuyor. Yenilenen kalem, kâğıt üzerinde dolma kalem ya da fırça ile yazılan yazıyı mükemmel şekilde taklit eden, daha doğal bir fırça etkisine sahip.

Karşınızda Galaxy Note Edge

Note Edge, kullanıcılara bilgiye erişmenin, mobil cihazlarını kullanırken kişilik ve zevklerini ifade etmenin yeni bir yolunu sunuyor.

Galaxy Note Edge’in kavislendirilmiş Edge ekranı, kapağı kapalıyken bile sık kullanılan uygulama, uyarı ve işlevlere başparmağın tek bir hareketiyle hızlı erişim sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, video izlerken kesintiye uğramadan bildirimlerini doğrudan Edge ekranda görebiliyor.

Galaxy Note 4, Ekim ayından başlayarak küresel pazarlarda kömür siyahı, buz beyazı, bronz altın ve açık pembe renklerinde satışa sunulacak.

Galaxy Note Edge ise yıl sonuna doğru seçilmiş bazı pazarlarda, Samsung perakende kanalları, e-ticaret ve operatörler üzerinden kömür siyahı  ve buz beyazı renklerinde pazara sunulacak.