TEKNOLOJİ

DigitalAge | 15.11.2012 - 15:28

Freelancer.com şimdi Türkiye’de

Dünyanın en büyük dış kaynaklı ve kitle kaynaklı çalışma piyasası olan Freelancer, bugün Türkçe internet sitesinin www.freelancer.com yayınını başlatıyor ve yalnızca altı ayda elli bin yeni Türk işletmesi yaratmaya ve Türk ekonomisini canlandırmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.  Türkiye’nin girişimcilik ruhunu yönlendirecek olan Freelancer.com, iş kurmayı ve dünyanın her yanında ticaret yapmayı hiç olmadığı kadar kolay bir hale getirecek ve […]Dünyanın en büyük dış kaynaklı ve kitle kaynaklı çalışma piyasası olan Freelancer, bugün Türkçe internet sitesinin www.freelancer.com yayınını başlatıyor ve yalnızca altı ayda elli bin yeni Türk işletmesi yaratmaya ve Türk ekonomisini canlandırmaya yardımcı olmayı amaçlıyor. 

Türkiye’nin girişimcilik ruhunu yönlendirecek olan Freelancer.com, iş kurmayı ve dünyanın her yanında ticaret yapmayı hiç olmadığı kadar kolay bir hale getirecek ve Türkiye’nin global e.ticaretinin büyümesine öncülük yapacak. 
Lansman öncesi araştırma sonuçları
İki bini aşkın Türk işletmesi ve serbest çalışanıyla yürütülen bir araştırma, katılanların yüzde 71’inin ekonominin bu durumunda,Türklerin yönetimi ele alarak, kendileri için daha fazla işletme ve iş kurmaya başlamak zorunda kalacağına inandığını gösterirken, Freelancer.com’un Türkiye’deki lansmanı gerçekleşmektedir. Araştırma, katılanların yüzde 64’ünün Freelancer’ın Türkiye’deki lansmanının Türkiye’de bir iş kurmayı hiç olmadığı kadar kolay bir hale getireceğine inandığını da açığa çıkardı.
Araştırma, aynı zamanda, Türkiye’nin ekonomik büyümesi yüzde 8’den yüzde 2’ye düşerken, katılanların yüzde 67’sinin Türkçe Freelancer’ın Türkiye’nin ekonomisinin güçlü büyümesini sürdürmeye yardımcı olacağına inandığını göstermiştir.  
“Türklerin fikirleri var ama bankaların pek az yardımı oluyor”
Freelancer CEO’su Matt Barrie şöyle kaydediyor: “Türkler kendi işlerini kurarak ekonomiyi canlandırmak isterken, kurulu küçük işletmelerse büyümek için can atıyor. Fikirleri var ama, bankalar ve AB’nin pek az yardımı oluyor.” ve sözüne devam ediyor: “Freelancer’ın faaliyette olduğu her ülkede, insanlar fikirlerini başarılı işlere dönüştürmeyi başardı. Freelancer’ın dünya çapındaki yüz binlerce kullanıcısı, Freelancer’ın global serbest çalışanlar ve işletmeler ağının sunduğu fırsatlara erişmeselerdi, bir iş kuramayacaklarını ve büyütemeyeceklerini söylüyor. Artık Türkiye’de hiç olmadığı kadar çok kişi işler yaratmak istiyor ve Freelancer.com bunu yapmalarına yardımcı olabilir.”
Freelancer, normal maliyetin küçük bir kısmı karşılığında fikirlerini para getiren işletmelere dönüştürmelerini destekleyerek, 4 milyonu aşkın kişinin iş kurmasına ve büyütmesine ya da dünya çapında bağımsız serbest çalışanlar haline gelmesine yardım etti.