İŞ DÜNYASI

H.Kerem Fındık | 06.04.2018 - 11:31

FOX’tan işitme ve görme engelli izleyiciler için iki yeni uygulama

FOX tarafından hayata geçirilen proje kapsamında işitme engelli izleyiciler, sevdikleri FOX dizilerini artık altyazı opsiyonu ile izleyebilecekler.

İşitme engelli izleyiciler artık FOX ekranında yayında olan dizilerin tekrarlarını altyazı opsiyonu ile izleyebiliyor, ayrıca altyazılı tüm bölümlere fox.com.tr ve mobil uygulama üzerinden istedikleri zaman, istedikleri yerden ulaşabiliyorlar. Ekran başındaki izleyicilerin platform ve uydu kumandaları üzerinden “Türkçe Betimlemeli Altyazı” seçeneğini tercih etmeleri yeterli. Altyazılı dizilerin yayın saatleri ile ilgili bilgiye fox.com.tr yayın akışı sayfasından kolayca erişilebiliyor.

“İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat” programı da işaret dili desteği ile izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

Görme engelliler için sesli komutla yönlendirme sayfası

Görme engelli bireyler için özel olarak oluşturulan “Sesli Komutla Yönlendirme Sayfası” sayesinde, kullanıcılar artık dizilerin bölümlerine daha kolay erişebilecek, FOX’un mobil uygulamasını büyük bir rahatlıkla kullanabilecekler. Aradıkları içerikleri, sesli yönlendirmelerle duyabilecekler.

Az görme yetisine sahip bireylerin ise FOX mobil uygulamasını zorluk yaşamadan kullanabilmeleri için, uygulama menüsünün tamamı kontrast renkler üzerinden yeniden tasarlanıyor. Bu sayede kullanıcılar 15 Nisan tarihinden itibaren yardım almaya gerek duymadan, FOX içeriklerine rahatlıkla erişebilecekler.