Skip to main content

Kullanıcılar artık kimlik bilgilerini vermeden fotoğraflarını sosyal ağlarda paylaşabilecek.  Son olarak Prism olayının ortaya çıkışından sonra internet üzerinde artık kullanıcıların herhangi bir gizliliğe sahip olmadığı kesinleşti. Diğer yandan sosyal ağlarda…

Kullanıcılar artık kimlik bilgilerini vermeden fotoğraflarını sosyal ağlarda paylaşabilecek. 
Son olarak Prism olayının ortaya çıkışından sonra internet üzerinde artık kullanıcıların herhangi bir gizliliğe sahip olmadığı kesinleşti. Diğer yandan sosyal ağlarda sahip olunan yüzlerce, binlerce ‘arkadaş’ sayılarından sonra hayatlar artık gerektiğinden daha da yakınlaşmış durumdayken şirketler de bu paylaşımlardan kendi kazançlarını artırmanın peşinde.
Kişisel verilerin gizliliğe sahip olmaması durumuna karşılık, iki tasarımcı bir araya gelerek bir uygulama geliştirdi. iOS, Android ve Mac/PC/Linux ile uyumlu Intimatic adındaki kamera uygulaması, otomatik olarak bir fotoğrafta yer alan tüm yüzleri pikselleştiriyor. 
Böylelikle Instagram, Facebook veya Twitter üzerinden fotoğraf paylaşımlarda bulunduğunda bir parça da olsa kişisel mahremiyet korunmuş oluyor. 
Uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.