Skip to main content

Forcepoint, Yeni Nesil Güvenlik Duvarı (Next Generation Firewall – NGFW) ürünü ile uluslararası çapta başarı elde etti.

Forcepoint NGFW, hem Vizyon Bütünlüğü hem de Yönetim Kabiliyeti kriterlerinde elde ettiği önemli gelişim ile Gartner’in Magic Quadrant’ında Kurum Ağ Güvenlik Duvarı kategorisinde ‘Lider’ (Visionary) olarak gösterildi. Daha önce ‘Niş Oyuncu’ klasmanında yer alan Forcepoint’in NGFW ürünü, yeni yapılan değerlendirmede Liderler arasında yönetim kabiliyeti açısından en yüksek puanı alma başarısını da gösterdi.

Forcepoint NGFW aynı zamanda NSS Labs tarafından gerçekleştirilen testte güvenlik etkinliği açısından değerlendirildi ve 10 farklı ürün arasında en yüksek puanı elde etti. Bununla birlikte; gelişmiş tehditlere karşı etkin güvenlik sağlayan ve insan odaklı güvenlik sistemiyle operasyonel karışıklığa son veren NGFW’yi kullanan kurum sayısı her geçen gün artıyor. Forcepoint NGFW kullanıcıları arasına son olarak kendi alanlarında uluslararası birer lider olan Conduent, Siam Commercial Bank ve ESPO Systems de katıldı.

Yalın güvenlik duvarı ile hızlı ve kolay yönetim

Nisan 2017’de Forcepoint, yeni bulut tabanlı Forcepoint Gelişmiş Zararlı Yazılım Tespit (Advanced Malware Detection) hizmetini destekleyecek şekilde NGFW yazılımını geliştirdiğini duyurmuştu. Forcepoint NGFW ve gelişmiş zararlı yazılım tespit özelliklerinin bir araya gelmesi ile hassas veriye ve fikri mülkiyet haklarına erişim açık, kolay ve engelsiz hale geliyor, aynı zamanda zero-day saldırıları ve diğer yeni nesil tehditlere karşı riskler minimuma iniyor.

Yüksek teknoloji ürünü güvenlik sistemleri ile verimlilik artıyor

Taylandlı finansal şirketler arasında en yüksek pazar payına sahip olan Siam Commercial Bank PCL, ülkenin lider uluslararası bankaları arasında yer alıyor. Banka müşterileri, farklı alanlarda güvenilir bankacılık hizmetlerine ihtiyaç duyuyor ve Forcepoint de bankaya bu hedeflerine ulaşmasında yardımcı oluyor.

Yüksek teknoloji siber güvenlik çözümleri hizmet sağlayıcısı olan ESPO Systems da, Forcepoint ile yaptıkları iş birliği doğrultusunda, yönetilebilir güvenlik hizmetleri sağlayıcısı olarak Kuzey Amerika’daki müşterilerine ağ güvenlik çözümleri sunuyor.

Forcepoint’in IDC’ye hazırlattığı yeni bir rapor ise Forcepoint NGFW çözümlerinin 5 yılda %510 oranında yatırım geri dönüşü sağladığını ortaya koydu. Yapılan araştırmaya göre; Forcepoint NGFW vaka yanıtı sunmakta %73, uygulamada ise %70 daha hızlı, aynı zamanda ürünü kullanan ağ güvenlik IT uzmanlarına %53 oranında zaman tasarrufu sağlıyor.