Skip to main content

Yahoo yeniliklerine bir yenisini ekledi, son olarak fotoğraf paylaşım sitesi Flickr’ı yeniledi. Yahoo’nun bu yeni duyurusu da şirketin Tumblr’ı 1,1 milyar dolara satın aldığını açıklamasından saatler sonra geldi.  Google+’nın fotoğraf…

Yahoo yeniliklerine bir yenisini ekledi, son olarak fotoğraf paylaşım sitesi Flickr’ı yeniledi. Yahoo’nun bu yeni duyurusu da şirketin Tumblr’ı 1,1 milyar dolara satın aldığını açıklamasından saatler sonra geldi. 
Google+’nın fotoğraf odaklı yeni tasarımının ardından Yahoo da kendi fotoğraf paylaşım sitesi Flickr’ın tasarımını yeniledi. 
Yeni Flickr 1 TB’lık kullanım alanını ücretsiz sunuyor. Böylelikle, kullanıcılar kendi fotoğraflarını yüksek çözünürlüklü olarak paylaşabilecek. Şirketin yaptığı duyuruda bu yüksek çözünürlüğün diğer sitelerin sunduğundan 70 kat daha fazla olduğu belirtildi. Paylaşılabilecek yüksek çözünürlüklü fotoğraf sayısı ise 530 bini geçiyor. 
Flickr’ın eski tasarımına göre oldukça büyük bir değişim gözlendi. Sitenin ana sayfasında daha küçük fotoğrafların, sözcüklerin yer aldığı Flickr’da fotoğraf önemini kaybetmeye başlamıştı. Ancak yeni tasarım bu algıyı değiştirerek, yüksek çözünürlüklü fotoğrafların ön planda yer aldığı daha sade bir ana sayfa kullanıcıları karşılıyor. 
Yeni tasarımına kavuşan Flickr’ın karışık olarak tüm fotoğrafların bir arada bulunduğu bölüm (photostream), kapak fotoğrafının eklenebilir olmasıyla 500px ve Facebook’un bir karışımı gibi görünüyor. Kimileri ile Son tasarımı Instagram ile karşılaştırmaya gidiyor. 
Flickr’ın son olarak iPhone’un yanında Android uygulaması olarak da yer almasıyla; yeni tasarım ayrıca mobil deneyim üzerine de yoğunlaşıyor.