Skip to main content

FiloTürk, 2012 yılında 40 bin araca daha mobil takip sistemi sunmayı hedefliyor. Araç takip sistemlerinin, hem şirketlere hem de bireylere ürettiği faydalara dönük farkındalığın her geçen gün arttığını belirten Filotürk…

FiloTürk, 2012 yılında 40 bin araca daha mobil takip sistemi sunmayı hedefliyor. Araç takip sistemlerinin, hem şirketlere hem de bireylere ürettiği faydalara dönük farkındalığın her geçen gün arttığını belirten Filotürk genel müdürü Adil Masaracıoğlu, “Örneğin, çocuğunuzu taşıyan okul servisinin hızının kontrolünden, tükettiğiniz gıdanın taşınırken bozulmadığından emin olabilmeye, konutlarınızın yapımında kullanılan betonun en iyi koşullarda inşaata ulaştığından, acil durumlarda hastanıza en kısa sürede müdahale edilebilmesine kadar toplumun hemen her kesimini ilgilendiren alanlarda çok kritik faydalar sağlıyor” diyor.
 
Şu anda 275 bin araçta mobilk takip sistemi kullanıldığını belirten Masarcıoğlu bu oranın sadece yüzde 3’e tekabül ettiğini belirterek ‘bu alanda katedilecek çok yol’ olduğunu söylüyor. Sektörde büyümeyi ve araç takip kavramının da ötesine geçeceğini tahmin ettiğini söyleyen genel müdür, ‘güvenlik sektörüyle birlikte ‘mobil güvenlik’ kavramının oluşturulması ve çağrı merkezi entegrasyonlu ‘saha gücü yönetim’ sistemlerinin oluşturulması gibi daha pek çok örnek uygulamalar geliştiriliyor’ dedi. Masarcıoğlu, hedefleri arasında 40 bin araç ekleyerek yüzde 40’lık büyümeyi yakalamak olduğunu belirtti.

 Turkey Fast Growing 25 sıralamasında yer alan FiloTürk, bir önceki yıl 14 milyon TL olan grp cirosunu 211 yılında 20 milyon TL’ye yükselterek yüzde 40’lık büyüme gerçekleştirmişti.