Skip to main content

Güvenli İnternet Günü kapsamında Türkiye Bilişim Vakfı ve YouTube iş birliğiyle düzenlenen Film Hack Türkiye yarışması sonuçlandı

Türkiye Bilişim Vakfı ve YouTube iş birliğiyle düzenlenen Film Hack Türkiye video yarışmasının kazananları belli oldu. “Güvenli İnternet” konulu YouTube videolarının yarıştığı Film Hack Türkiye’de Birincilik Ödülü’nü ‘Pamuk Prenses Günümüzde Yaşasaydı’ çalışmasıyla Leo Burnett kazandı. İkinciliği Olmaz Öyle Şey ile Project House kazanırken, üçüncülüğe ise ‘Internetin En Büyük Düşmanları: Ebeveynler’ çalışması ile TBWA layık görüldü.

Başvuruları 22 Ocak – 3 Şubat 2016 tarihleri arasında kabul edilen kreatif ajansların çalışmaları, Türkiye Bilişim Vakfı; Pelin Özkan, Kapital Medya Grubu; Çağdaş Ergin,  Karpat Polat, Karpat Ajans; Bediz Eker ve Y&R’nin bulunduğu  jüri komitesi tarafından değerlendirildi.

İnternetin güvenli ve bilinçli bir şekilde kullanılması konusunda farkındalık yaratmaya yönelik çalışmasıyla Film Hack Türkiye yarışmasında birinci olan ekip, Google Londra ofisini ziyaret ederek YouTube kreatif ekipleri ile bir araya gelecek. Güvenli İnternet Günü’nün 2016 teması “Daha İyi bir Internet İçin El Ele” olarak belirlendi.

Film Hack Türkiye birincisi – Leo Burnett: Pamuk Prenses Günümüzde Yaşasaydı

Film Hack Türkiye ikincisi – Project House- Olmaz Öyle Şey

Film Hack Türkiye üçüncüsü – TBWA- İnternetin En Büyük Düşmanları