İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 26.11.2014 - 16:52

FIC Turkey ve Fox Türkiye güçlerini birleştiriyor

Fox International Channels, daha büyük bir medya grubu yaratmak için FIC Turkey ve Fox Türkiye'yi birleştirme kararı aldı

Fox International Channels bugün FIC Turkey ve FOX Türkiye’nin birleşerek tek bir operasyon biriminden yürütüleceğini duyurdu.

Duyuru, şu anda her iki şirketin de ortak raporladığı Fox International Channels Avrupa ve Afrika Başkanı Jan Koeppen tarafından yapıldı.

Koeppen yaptığı duyuruda, “Türkiye’de Pay TV grubumuzu ve ulusal kanalımızı birleştirerek dünyanın en dinamik medya şirketlerinden biri olan 21st Century Fox’a bağlı daha bütünleyici bir operasyon oluşturuyoruz. Bu operasyonel birleşme sayesinde reklamverenler ve platformlar için daha güçlü bir partner, içerik üreticileri için daha yaratıcı bir hedef ve çalışanlarımız için çalışması çok daha heyecanlı bir iş yeri yaratma amacındayız.” ifadesini kullandı.

Uzun süredir FIC’nin başında bulunan Adam Theiler, Güneydoğu Avrupa ve Afrika Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak bu birleşik operasyonu yönetecek. Theiler aynı zamanda FIC’nin İspanya, Portekiz, Yunanistan ve Afrika’da bulunan tüm televizyon ve online operasyonların yönetimini yapmaya devam edecek.

Koeppen aynı zamanda son 5 yıldır Fox Türkiye operasyonunu yürüten Pietro Vicari’nin görevine Sky Italy Deputy CFO’su olarak devam edeceğini açıkladı.

Önümüzdeki birkaç ay süresince devam edecek yeni operasyonel birleşme süreci COO görevine atanan Cenk Soner liderliğinde gerçekleşecek. Mehmet İçağasıoğlu ise tüm operasyonun reklam satışını yönetecek. FOX TV’nin son dönemdeki rating başarısına büyük katkısı olan Şebnem Aşkın, FOX TV’nin yayın yönetmenliği görevini sürdürecek. Doğan Şentürk ise FOX TV’de Haber ve Spor Yayın Yönetmeni olarak görevine devam edecek.

Atamalar bugünden itibaren yürürlüğe giriyor.