İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 22.11.2012 - 14:00

Fatih Projesi’nde altyapı ihalesini Türk Telekom kazandı

Türk Telekom, Fatih Projesi kapsamında 1.nci Bölge olarak anılan Batı Bölgesi ve 2.nci Bölge olarak anılan Orta Anadolu ve çevresindeki  2 bin 236 okulun ‘yerel alan ağı, aktif cihazlar ve pasif üyelerin kurulumu’ ihalesini kazandı. Ankara’da düzenlenen törenle, Türk Telekom Grup Finans Başkanı Mustafa Uysal ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEGİTEK) Genel […]

Türk Telekom, Fatih Projesi kapsamında 1.nci Bölge olarak anılan Batı Bölgesi ve 2.nci Bölge olarak anılan Orta Anadolu ve çevresindeki  2 bin 236 okulun ‘yerel alan ağı, aktif cihazlar ve pasif üyelerin kurulumu’ ihalesini kazandı. Ankara’da düzenlenen törenle, Türk Telekom Grup Finans Başkanı Mustafa Uysal ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEGİTEK) Genel Müdürü Mustafa Koç, projeyi başlatacak protokole imza attı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 22 Kasım 2010’da, Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından imzalanan protokolle başlayan Fatih Projesi’nin altyapısını Türk Telekom kuracak.