Skip to main content

Facebook, Messenger Kids’i Türkiye’deki ebeveynler ve çocuklar için hayata geçirdi. Messenger Kids hakkkında tüm detaylar haberimizde…

Facebook, bugün yaptığı bir açıklamayla Messenger Kids’i Türkiye’de hayata geçirdiğini duyurdu. İşte Türkiye’de kullanıma açılan Messenger Kids’in özellikleri…

Messenger Kids Türkiye’de kullanıma açıldı

Facebook’un çevrimiçi güvenlik, çocuk gelişimi ve medya uzmanlarından oluşan Gençlik Danışmanları (Youth Advisors) ekibinin geliştirdiği Messenger Kids ilk kez 2017 yılında, çocuklarının arkadaşları ve aile bireyleriyle eğlenceli ve kontrollü bir ortamda bağlantı kurmasını isteyen ebeveynlere yönelik bir platform olarak faaliyete geçti. Ücretsiz görüntülü sohbet ve mesajlaşma uygulaması, aynı zamanda Türkiye’de sosyal mesafe uygulamalarının devam ettiği ve yaz tatilinin yaklaştığı bu süreçte ebeveynler için oldukça etkili bir çözüm sunuyor.

Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, yapığı açıklamada şu cümleler yer verdi:

“Kendim de bir ebeveyn olarak, çocuklarım çevrimiçi ortamda arkadaşlarıyla bağlantı kurarken ve iyi zaman geçirirken onların güvenliğinden endişe duymamanın ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum. Bu nedenle, çocuklara güvenli, yaşlarına uygun ve arkadaşlarıyla iletişim kurarken aynı zamanda öğrenebilecekleri ve dijital dayanıklıklarını ve dijital vatandaşlıklarını geliştirebilecekleri bir alan sunmayı hedefleyen Messenger Kids’i Facebook olarak Türkiye’de hayata geçiriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.”

Facebook, önümüzdeki dönemde de Türkiye’deki ebeveynleri, eğitmenleri ve çocukları çevrimiçi güvenlik ve dijital okuryazarlık konularında eğitmeye, bu konularda daha fazla Türkçe kaynak sunmaya ve 2017’de Habitat Derneği işbirliğiyle hayata geçirdiği Kontrol Bende programıyla çevrimiçi güvenlik eğitimleri vermeye devam edecek.

Bugün itibarıyla, Türkiye’deki ebeveynler Google Play, Apple App ya da Amazon App mağazaları üzerinden Messenger Kids’i indirebilecek.