Skip to main content

Facebook 12. yaş gününe özel yerel kullanıcı sayılarını açıkladı ve Arkadaşlık Günü (Friends Day) videosuyla insanların birbirleriyle bağlantı kurmasının önemine dikkat çekti

Facebook 12. yaş gününü kutladığı bugün en güncel yerel kullanıcı sayılarını açıkladı. 2015 dördüncü çeyrek verilerine göre Türkiye’de Facebook’u her ay 41 milyondan fazla insan ziyaret ediyor ve bu kişilerin 35 milyondan fazlası bunu mobil cihazları aracılığı ile yapıyor. Facebook’un Türkiye’de 28 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı bulunuyor ve her gün 25 milyon insan Facebook’a mobil cihazları ile bağlanıyor.

facebook arkadaşlık günü

Facebook ayrıca Arkadaşlık Günü (Friends Day) olarak kutladığı doğum gününde insanların birbirleriyle bağlantı kurmasının önemine dikkat çekiyor. Facebook’un bugüne özel geliştirdiği bazı yenilikler de bulunuyor. Bugünden itibaren Facebook kullanıcıları Haber Kaynaklarının en üstünde, arkadaşları ile olan hatıralarını öne çıkaran, içeriğini düzenleyebilecekleri ve profillerinde paylaşabilecekleri kısa bir video ile karşılaşıyorlar. Ayrıca Arkadaşlık Günü’ne özel hazırlanan çıkartma paketini facebook.com/stickers adresinden indirebilirsiniz.