Skip to main content

Facebook bildirimleri kapatmanızı sağlayan “Sessiz Mod” özelliğini yayına aldı. Detaylar haberimizde…

Günümüzde sosyal medya artık yaşantımızın bir parçası olsa da, özellikle çalışma saatleri içerisinde olduğumuz zamanlarda bildirimler konsantre bozucu olabiliyor. Kullanıcılarına zamanı verimli kullanmasına imkan vermeyi amaçlayan Facebook, “Sessiz Mod” özelliğini duyurdu. Yeni özellikle birlikte Facebook bildirimleri belli bir zaman aralığı süresince kapatılabilecek.

Facebook’un yeni özelliği “Sessiz Mod”, manuel olarak açılabiliyor ayrıca otomatik olarak çalışması için de zaman aralığı tanımlanabiliyor. Sessiz modu aktif ettiğinizde süre dolana kadar Facebook’tan bildirim almıyorsunuz. Sessiz mod aktif haldeyken Facebook uygulamasını açmaya çalıştığınızda bir uyarı ekranı ile karşılaşıyorsunuz. “İyi harcanan zamana” odaklanan Facebook, kullanıcıların Facebook ve Instagram’da harcadığı zamanın verimli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlamak istediğini ifade eti.

“Sessiz Mod” özelliğinde zamanlayıcıyı kurarak, tüm hafta boyunca veya belirli günlerde Facebook bildirimlerinin otomatik olarak kapatılması mümkün. Bildirimleri sessize almak için, Facebook’un mevcut zaman yönetimi aracının bulunduğu alandan erişim sağlanabiliyor.  Yeni özelliğin yakında tüm dünyaya sunulması bekleniyor.