Skip to main content

Facebook ücretsiz sesli konuşma hizmetini ABD’li kullanıcılara sundu.  The Verge’in haberine göre; App Store’da bir güncelleme gerektirmeyen uygulama Çarşamba günü Amerika’da kullanıma açıldı. Aramalar nasıl yapılıyor? iPhone kullanıcısı için bir…

Facebook ücretsiz sesli konuşma hizmetini ABD’li kullanıcılara sundu. 
The Verge’in haberine göre; App Store’da bir güncelleme gerektirmeyen uygulama Çarşamba günü Amerika’da kullanıma açıldı.
Aramalar nasıl yapılıyor?
iPhone kullanıcısı için bir diğer Messenger kullanıcısına ulaşmak için tek yapılması gereken istenen kişiyle bir sohbet başlatmak, sağ üst köşede yer alan ‘i’ ye, sonra Ücretsiz Arama (Free Call) butonuna tıklamak. 
Ocak ayı başlarında Facebook Kanada’da Wi – Fi ve mobil ağ kullanıcıları için Messenger üzerine test aramalarına başlamıştı ve yakın zamanda bu uygulamanın ABD’de açılabileceği söyleniyordu. 
Dünyadaki VoIP kullanıcıları için tek bir özellikle en büyük topluluğu ortaya çıkardığı için bu, Facebook için de büyük bir adım.   
Facebook, 2011’de kendi sitesi içinde bir videolu arama özelliği için Skype ile bir ortaklığa imza atmıştı. Bu yeni uygulamayı uluslararası ayağını başlatmak adına Facebook, Android üzerinde kendi Messenger’ı ya da sitesi üzerinden VoIP aramaları hakkında daha fazla bilgi paylaşmadı.