Skip to main content

Facebook kimlik doğrulama girişimi Confirm.io’yu satın aldığını duyurdu. Detaylar haberimizde…

Facebook, Techcrunch’a yaptığı açıklamada kimlik doğrulaması yapan Confirm.io adlı girişimi satın aldığını doğruladı. API ile firmalara kimlik doğrulama imkanı sunan Confirm.io, devletler tarafından verilen ehliyet veya kimlik belgelerini doğrulayabiliyor. Girişimin, Facebook bünyesine katılarak hesaplarına erişemeyen kullanıcılara yardım etmesi amaçlanıyor.  Gerçekleşen satın almanın detayları henüz paylaşılmadı.


Üç yıl önce hizmete giren Confirm.io, bugüne kadar Cava Capital’de dahil olmak üzere yatırımcılara en az 4 milyon dolar kazandırdı. Girişim, kimlik kartından bilgi çekmenin yanı sıra, kimlik doğrulama ve biyometrik yüz tanıma alanlarında kullanıldı. Gıda dağıtım hizmeti hizmeti Doordash,  Confirm.io’yu sürücülerinin kimliğini doğrulamak için kullanırken, Notarize ise belgeleri dosyalamak isteyen müşterilerin kimliğini doğrulamak için kullanıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook yetkilileri, “Confirm’i  Facebook’a dahil etmekten mutluluk duyuyoruz. Confirm’in teknolojileri  Facebook topluluğunun güvenliğini sağlama çabalarımıza katkıda bulunacak.” dedi.

Confirm.io’nun Facebook’ta hangi alanlarda kullanılacağını önümüzdeki zamanlarda göreceğiz.