Skip to main content

Facebook’un Slayt Gösterisi Reklamları (Slideshow) ürünü hakkındaki güncel istatistiklere göre, Türkiye, en hızlı büyüme kaydeden reklamverenler arasında

Facebook, Ekim 2015’de kullanıma sunduğu Slayt Gösterisi Reklamları (Slideshow) ürünü hakkında güncel istatistikleri paylaştı. Son verilere göre Slayt Gösterisi Reklamları halihazırda 200 ülkede görüntüleniyor. Slayt Gösterisi Reklamları’nı kullanan ilk 10 gelişmekte olan pazar arasında ise Türkiye’nin yanı sıra Brezilya, Tayland, Meksika, Hindistan, Vietnam, Filipinler, Endonezya ve Güney Afrika yer alıyor.

Markaların, bağlantı hızlarının ve yerel bant genişliğinin ideal bir video deneyimi için yetersiz kaldığı ülkelerdeki insanlara zengin video içerikleriyle ulaşmasına yardımcı olmak hedefiyle tasarlanan Facebook Slayt Gösterisi Reklamları, az veri kullanarak reklam verenlerin dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde, internete bağlı neredeyse tüm mobil cihazlarda Facebook kullanıcılarına erişebilmesini sağlıyor. Slayt gösterilerinin fotoğraflardan veya Facebook’un stok resim veri tabanından oluşturulması her ölçekten işletmenin kolay ve hızlı bir şekilde video oluşturulabilmesini sağlarken, aynı zamanda 2G ve daha yavaş bağlantıya sahip insanların da Slideshow video reklamlarını rahatlıkla görüntüleyebilmesine olanak sağlıyor.

Türkiye, en hızlı büyüme kaydeden reklamverenler arasında

Son verilere göre halihazırda 50 milyondan fazla işletme Facebook Sayfaları kullanıyor ve insanlar, bu sayfalara her ay 2,5 milyarın üzerinde yorum bırakıyor. İnsanlar ve işletmeler arasında Messenger üzerinden her ay bir milyar mesaj gönderiliyor. İnsanların, işletmelere Messenger üzerinden en çok mesaj gönderdiği ilk 10 ülke arasında Türkiye de yer alıyor. Facebook’a aktif olarak reklam veren 3 milyon işletme bulunuyor ve bunların yüzde 70’ini ABD dışındaki işletmeler oluşturuyor. Aralık 2015 itibariyle bu alanda en hızlı büyüme kaydeden ülkeler arasında Türkiye’nin yanı sıra Vietnam, Mısır, Endonezya ve Peru yer alıyor.