Skip to main content

Dünya çapında tüm Facebook kullanıcıları, artık sosyal ağ üzerinde Trend Micro ile güvenle gezinebilecek.  Bulut güvenliği firması Trend Micro, kullanıcıların dijital yaşamlarını zararlı siteler ve yazılımlardan korumak ve onları eğitmek…

Dünya çapında tüm Facebook kullanıcıları, artık sosyal ağ üzerinde Trend Micro ile
güvenle gezinebilecek. 
Bulut güvenliği firması Trend Micro, kullanıcıların dijital yaşamlarını zararlı siteler ve yazılımlardan korumak ve onları eğitmek amacıyla Facebook ile stratejik işbirliği yaptığını duyurdu. 
Buna göre Facebook, zararlı bağlantılar ve yazılımların engellenmesinde Trend Micro’nun bulut teknolojisi kullanan Smart Protection Network altyapısından faydalanacak. 
Facebook Güvenlikten Sorumlu Yöneticisi Joe Sullivan, Trend Micro yazılımını dünya çapındaki kullanıcılarıyla buluşturacakları için heyecanlı olduklarını belirtti.
Trend Micro Küresel İş Ortaklıkları ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kevin Simzer ise Facebook ile güvenlik ortaklığının bir sonucu olarak, sosyal ağ üzerinde dünya çapındaki kullanıcılara fazladan bir koruma katmanı sunduklarını söyledi. 
Trend Micro ve Facebook, ekitapçıklar, blog yazıları, bilgi yarışmaları, Facebook’un güvenlik sayfası, videolar ve daha fazlasıyla güvenlik eğitimleri sağlamak ve desteklemek için bir arada çalışmaya devam edecek.