UYGULAMA & YAZILIM

DigitalAge | 15.02.2017 - 15:02

Facebook televizyonlara geliyor

Facebook, kendi TV uygulamasını hizmete sunmaya başlıyor.

Facebook’un  geçen haftalarda kullanıcılarına daha uzun video izlemeye teşvik edecek kendi TV uygulamasını devreye almaya hazırlandığını sizlerle paylaşmıştık fakat konuyla ilgili Facebook tarafından açıklama yapılmamıştı. Nihayet Facebook beklenen açıklamayı yaptı. Artık Facebook videoları ile birlikte arkadaşlarınızın ve beğendiğiniz sayfaların videolarını izlemek mümkün oluyor.

Facebook’un TV’ler için tasarlanan özel uygulaması takip edilen sayfaları, canlı videoları ve tavsiye videoları televizyon ekranlarına taşıyacak. Ayrıca uygulamayı kullanarak daha sonra izlemek istenen videolara ulaşılabilecek.

Sosyal medya devinin yeni uygulaması yakında Amazon Fire TV ve Samsung Smart TV mağazalarında listelenmeye başlayacak. Facebook’un bu atağı ileride Netflix ve benzeri platformları gibi kendi dizilerini izlettirmek olabilir. Zira geçtiğimiz günlerde firmanın orjinal içerik oluşturmak üzere eski MTV yöneticisini bünyesine kattığını öğrenmiştik.

Facebook’un yeni video merkezli uygulaması, orijinal ve premium video içeriklerine ev sahipliği yapacak. Facebook, bunun için yapımcılarla görüşmeye devam ediyor.