Skip to main content

Facebook, platformdaki aktif reklam verenlerin sayısının 3 milyonu geçtiğini ve bunların çoğunluğunun da KOBİ’ler olduğunu açıkladı

Facebook, platformdaki aktif reklam verenlerin sayısının geçtiğimiz yıla göre yüzde 50’lik artışla 3 milyonu geçtiğini ve bunların çoğunluğunun da KOBİ’ler olduğunu, açıkladı. Bu 3 milyonun yüzde 70’i ise ABD dışındaki ülkelerden reklam verenler. Şu anda Facebook’un ücretsiz Sayfalarını büyümek için kullanan 50 milyonun üzerinde KOBİ bulunuyor.

Facebook, KOBİ’lerin müşterileri ile her zaman, her yerden iletişim kurmalarını sağlayarak onların yeni mobil ekonomiye geçiş yapmalarını sağlayan bir köprü görevi üstleniyor. Facebook’ta 1 milyar üzerinde insan en az bir şirketle bağlantı kurmuş durumda.

Facebook, aynı zamanda Your Business Story (İşinizin Hikayesi) ürününü de kullanıma sundu. Yeni bir video aracı olan Your Business Story, iş sahiplerinin şirketlerinin sunduklarını kolaylıkla gösterebilmesini sağlıyor. Bu araç ile işletmeler Sayfalarındaki fotoğrafları yükleyip müzik ekleyerek ne yaptıklarını gösteren videolar yayınlayabiliyor.