Skip to main content

Facebook Messenger’ın akıllı asistanı M, kullanıcılara Spotify aracılığıyla müzik önerileri sunuyor.

Facebook Messenger’ın akıllı asistanı M, şimdi sohbetlerde müzik konusu açıldığında Spotify önerileri sunacak. Önerilen müzikler, belli kalıplar ve kelimeler üzerinden kullanıcıların karşısına çıkacak. Örneğin Messenger’da “biraz müzik çalalım” veya “müzik dinle” yazıldığında, akıllı asistan M, şarkı bulmayı önerecek. Sohbet esnasında sanatçı ismi verilmişse M, o sanatçıyı Spotify ile dinleyip isteyip istemediklerini soracak.

Facebook Messenger öneri komutuna tıklanıldığında kullanıcıların karşısına Spotify içeriği sunan web görünümü görüntülenecek. Eğer, öneri “müzik bul” şeklindeyse web görünümü son oynatılan Spotify şarkılarını, çalma listelerini gösterecek. Ayrıca, sohbet grubu için çalma listeleri önerilecek.

Spotify’ın Facebook Messenger ile entegrasyonu, Mart ayında başladı. Kullanıcılara şarkı ve şarkı listeleri seçip başkalarına gönderme imkanı sunan sistem, Nisan ayında Spotify Messenger sohbet uzantısıyla kullanıcılara sunuldu. Kullanıcılar bu özellik ile Grup Çalma Listesi oluşturabiliyor, listeyi arkadaşları ile paylaşabiliyor ve Spotify Sohbet Uzantısı’nı kullanarak listeye yeni şarkıları Messenger uygulaması üzerinden doğrudan ekleyebiliyor.