Skip to main content

Facebook, Messenger uygulaması için yeni reklamını kullanıcılara sundu

Mesajlaşma uygulamaları arasında rekabet git gide kızışırken; kullanıcıların yalnızca bir uygulamaya sadık olmalarını sağlamak oldukça büyük önem taşıyor. Facebook da buradan yola çıkarak; Messenger için ilk video reklamını yayına aldı.

Sevimliliğini bir kenara bırakırsak; video reklamda Messenger’ın diğer uygulamalardan farkı üzerinde durulmuyor. Yayına alınan reklamda Messenger’da sunulan özelliklerle (videolar, müzikler, fotoğraf ve metin paylaşımı) “aşkınızı daha iyi ifade edin” mesajı veriliyor. Reklam müziği olarak Elvis Presley’in “Can’t Help Falling in Love” şarkısının farklı bir uyarlamasına yer veriliyor.

Facebook, Messenger’ı farklılaştırıp mobilde ayrı bir uygulama olarak sunmuştu. Sosyal medya ağının kullanıcıları bu uygulamayı indirmesi için zorlamasından sonra Facebook’un kimi sıkı hayranlarını geri kazanmaya çalıştığı söylenebilir. Bunun yanında mobil uygulamada oldukça fazla çıkartma bulunuyor. Ücretsiz sunulan bu çıkartmalarla kullanıcıları bu uygulamayı kullanmaya teşvik edebilir.

Facebook’un WhatsApp’ı satın aldığından sonra atacağı adımlar merakla bekleniyor.

Kaynak: The Next Web