Skip to main content

Facebook, TOBB ve Habitat’ın İstanbul’da faaliyete geçirdiği topluluk merkezi Facebook İstasyon’un Bursa’daki uydu merkezi için açılış protokolü imzalandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Habitat Derneği (Habitat) işbirliğiyle hayata geçirilen ve Facebook’un Türkiye’deki en büyük yatırımlarından biri olarak görülen Facebook İstasyon’un Bursa ayağı Bursa Ticaret Borsası işbirliğiyle, TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu koordinasyonunda açıldı. Facebook’un Türkiye’deki en büyük yatırımlarından biri olarak görülen Facebook İstasyon, Türkiye’nin farklı şehirlerindeki insanları, toplulukları ve işletmeleri bir araya getirerek onların büyümek için ihtiyaç duydukları becerilere, kaynaklara ve bilgilere erişmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

İstanbul’daki Facebook İstasyon’dan sonra Samsun, Denizli, Kırklareli, Adana, Mersin ve Ankara’da protokolleri imzalanan uydu merkezlerin sonuncusu olan Bursa İstasyon’da, Türkiye toplumunun ve ekonomisinin dijitalleşmesine odaklanan bir dizi farkı eğitime, programa ve atölye çalışmasına ev sahipliği yapacak.

Facebook İstasyon’un uydu merkezi olacak ve Bursa Ticaret Borsası koordinasyonunda TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu ile birlikte yürütülecek olan Bursa İstasyon’a ilişkin açıklamalarda bulunan Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Bursa’nın fikre, girişime ve markalaşmaya önem vermesi gerektiğinin altını çizdi. Matlı, “Bursa İstasyon, Bursa`daki girişimcilerin desteklenmesinde önemli bir rol oynarken, özel sektör, üniversite ve girişimcilerin bir araya gelebileceği önemli bir merkez olacaktır” ifadelerini kullandı.

Bursa İstasyon, farklı sosyal gruplara ve topluluklara bir araya gelerek fikir paylaşımında bulunabilecekleri ve çalışabilecekleri fiziksel bir alan sunarken, aynı zamanda şehirdeki işletmelere küresel pazarlara ulaşmaları ve iş arayışında olan bireylere iş bulmaları için de destek olmayı hedefliyor.