Skip to main content

Hikayeler özelliği beklenildiği kadar benimsenmeyen Facebook, işin içine Instagram’ı dahil eden yeni bir kullanım şeklini test ediyor.

Instagram’da çok sevilen ve sıkça kullanılan Hikayeler (Stories) özelliği, Facebook’ta beklenen ilgiyi görmedi, hatta bir hayal kırıklığına dönüştü denebilir. Bu durumun farkında olan Facebook yetkilileri, Hikayeler’in kendi platformlarında da yer edinmesini sağlayacak yeni bir yöntemi test ediyor.

Mashable’da yer alan habere göre, test aşamasından sonra Instagram hikayelerinizi isterseniz iki platformda aynı anda paylaşabileceksiniz. Başka bir deyişle, Instagram’da oluşturduğunuz hikaye, uygulamadan çıkmadan Facebook’ta da yayınlanabilecek.

Bu paylaşımlar Facebook’un Hikayeler kısmında, kullanıcı adının altında Instagram yazısıyla diğerlerinden ayırt edilecek. Söylentiler, bazı kullanıcıların özelliği şimdiden bu haliyle kullanmaya başladığı yönünde.

Facebook’un böyle bir yola başvurmak zorunda kalması, platformdaki Hikayeler kullanımının ne kadar kötü bir performansa sahip olduğunun da göstergesi. Eğer bu yöntem de işe yaramazsa, Facebook’a, her özelliğin her sosyal ağa uygun olmadığını kabul ederek pes etmekten başka bir yol kalmayacak gibi görünüyor.