SOSYAL AĞLAR

DigitalAge | 11.12.2013 - 16:00

Facebook geliştiricileri hangi ülkelerde bulunuyor?

Facebook, LeWeb konferansında dünyadaki geliştiricilerin konumunu belirten bir harita yayımladı.

Dünyanın dört bir yanından Facebook platformunu kullananların yanında üçüncü parti geliştiriciler de aynı şekilde bulundukları konum açısından globalde farklı ülkelerde yer alıyor.

Facebook, son olarak geliştiricilerin dünya üzerinde konumlarına yer verdiği bir harita yayımladı. En çok tercih edilen sosyal paylaşım platformlarından Facebook, bu haritayı Paris’te düzenlenen global startup ve teknoloji konferansı LeWeb’te paylaştı.

Facebook-geliştirici haritası_k

Haritaya göre; 10 binden fazla Facebook geliştiricilerinin bulunduğu ülkeler ise şöyle: Almanya, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Birleşik Krallık, Brezilya, Kanada, Fransa, Hindistan ve Japonya.

Şirketin sözcüsünün belirttiğine göre; şirket kendi uygulamasına Facebook girişi sağlayan veya şirketin yazılım geliştirici kitleriyle iOS ve Android’te uyumlu uygulamasını oluşturanları ‘üçüncü parti geliştiricileri’ olarak tanımlıyor.

Mashable’da yer alan haberde; üçüncü parti Facebook geliştiricilerinin aslında Facebook çalışanı olmadığı, daha çok ürünlerinde Facebook işlevselliğini kullanan uygulama geliştiricileri olduğuna yer veriliyor.

Facebook, geliştirici sayılarına ilişkin henüz detaylı bilgi paylaşmadı.