Skip to main content

Facebook, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden İstanbul ve Ankara’da iki Developer Circles’ı faaliyete geçirdiğini duyurdu.

Facebook, Türkiye’deki ilk iki Developer Circles‘ı İstanbul ve Ankara’da hayata geçirdiğini duyurdu. Bugün itibariyle, bu iki şehirde yaşayan geliştiriciler yerel geliştirici topluluklarına katılabilecek, diğer geliştiricilerle işbirliği yapabilecek ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı ortamda geliştirici araçları ve Facebook’un ürünleri hakkında bilgi sahibi olabilecekler.

Facebook, dünyadaki tüm geliştiricilerin bilgiye erişmelerine, bilgi paylaşımında bulunmalarına ve yerel geliştiricilerle işbirliği ve kodlama yapmalarına yardım etmeyi amaçlayan Developer Circles programını ilk kez Nisan 2017’de faaliyete geçirdi.

Program kapsamında, İstanbul’dan Enis Yurdatapan ve Muhammed Aziz Ulak, Ankara’dan ise Burcu Coşkun, birçok aday arasından kendi şehirlerinin Facebook Developer Circles Lideri olarak seçildiler. Bu üç kişi, yerel topluluklarına liderlik yapmaktan, çevrimdışı etkinlikler düzenlemekten ve yerel çevrimiçi Facebook topluluklarını yönetmekten sorumlu olacak. Developer Circles Türkiye Liderleri, dünyanın dört bir yanında yerel Developer Circles toplulukları kuran, geliştiren ve destekleyen diğer liderlerle bağlantı kurma şansına sahip olacak ve kendi topluluklarının programın temel misyonunu ve hedeflerini hayata geçirmesini sağlayacak.

Facebook Developer Circles hakkında daha fazla bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.