SOSYAL MEDYA

DigitalAge | 24.04.2020 - 17:09

Facebook: “Bu Ramazan’da Facebook gruplarında buluşalım”

Facebook, koronavirüs nedeniyle alışılmışın dışında bir şekilde geçirilecek olan Ramazan ayının başlangıcı için özel bir video hazırladı.

Facebook, coronavirus (Covid-19) salgını kaynaklı sosyal mesafe uygulamaları kapsamında yayınladığı video ile Türkiye’de bu sene ilk kez Ramazan ayının başlangıcını kutladı. Türk-Osmanlı tarihinin geleneksel gölge oyunu “Karagöz ve Hacivat”a atıfta bulunan şirket, aynı zamanda farklı sosyal medya içerik üreticileriyle işbirliği yaparak Türkiye’deki insanlara bu sene Ramazan ayında sevdikleriyle online platformlar üzerinden bir araya gelebilecekleri ve iyilik yapabilecekleri mesajını verdi.

140Journos’un prodüksiyonunu üstlendiği ve Ramazan ayında insanlara sevdikleriyle ve kendileriyle aynı ilgi alanlarına sahip topluluklarla Facebook grupları üzerinden bir araya gelerek dayanışma yapmaları çağrısında bulunan videoda, UNIMA Istanbul (Milletlerarası Kukla ve Gölge Oyunu Birliği) Facebook topluluğunun yanı sıra Facebook Watch içerik üreticileri Nefis Yemek Tarifleri, Şahangiller ve Kafalar yer aldı.