Skip to main content

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, Samsung ortaklığında sanal gerçeklik deneyimini sanat severlerle buluşturuyor.

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin Samsung’un ortaklığıyla düzenlediği ve Samsung Gear VR ile sanal gerçeklik deneyimini yaşatacağı !f Yarın, sanal gerçeklik dünyasına davet ediyor. !f Yarın kapsamında sohbetler, atölyeler ve sanal gerçeklik sergisi 17-26 Şubat tarihlerinde Alt Sanat Mekânı’nda sanatseverleri ve heyecan arayan !f’çileri bekliyor. Deniz Tortum’un küratörlüğünde gerçekleşecek sergide, Phil adlı androidin gözlerinden geleceğe bakacağımız “Ben, Philip”ten Zeki Müren’in hayranlarından gelen mesajları biriktiren telefon hattının hikâyesini konu alan “Zeki Müren Hattı”na, son yılların en çok ses getirmiş çalışmaları, !f İstanbul boyunca ücretsiz deneyimlenebilecek.

Savaş alanında çekilmiş ilk 360 derece sanal gerçeklik deneyimlerinden Felluce Kuşatması‘nın yer alacağı !f Yarın aynı zamanda Ersin Han Ersin ile Ergin Şanal moderatörlüğünde düzenlenecek Sanal Gerçeklik Deneyimleri Yaratmanın İncelikleri başlıklı atölye ve Nil Tuzcu ile Beyza Boyacıoğlu’nun yürüteceği İnteraktif Bir Dünyada Hikâye Anlatmanın Yolları atölyesine de ev sahipliği yapacak.

Alt Sanat Mekanı‘nda gerçekleştirilecek olan etkinlik 17-26 Şubat tarihleri arasında sanat severleri bekliyor. Etkinlik biletleri ise 3 Şubat’ta biletix’te satışa sunulacak.

Ayrıntılı bilgi için: www.ifistanbul.com