Skip to main content

Etohum, dünyanın teknoloji girişimciliği merkezi olarak kabul edilen San Francisco’da bir kez daha girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getirdi

İTÜ ARI Teknokent sponsorluğunda dördüncü kez düzenlenen Etohum San Francisco Konferansı, Türkiye’den çıkan girişimlerin dünyaya açılmasını hızlandıran önemli bir etkinlik olarak bu yıl daha büyük bir katılımcı kitlesini bir araya getirdi. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da etkinliğe Türkiye ve bölgeden 300’ü aşkın girişimci, yatırımcı ve uzman katıldı.

22 Haziran Çarşamba günü Galvanize hızlandırıcısında gerçekleştirilen Etohum San Francisco etkinliğinde Intel’in İş Geliştirme ve Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz, Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Tabak, Startup Grind’den Derek Andersen, Google hızlandırıcısı Roy Glasberg, Picsart Founder’dan Hovhannes Avoyan, Freshdesk’ten Dilawar Syed, Striim’den Ali Kutay, “Startup Rising” yazarı Christopher Schroeder, Endeavor’dan Allen Taylor, “From The Other Side of The World” yazarı Elmira Bayrasli, Inventuslaw’dan Anil Advani gibi önemli isimler konuşmalar yaptı.

Etohum Kurucusu Burak Büyüdemir’in Etohum San Francisco etkinliğinin açılış konuşmasında şunları söyledi: “Son 3-4 senedir Türkiye’de melek yatırımcılık ve girişimcilik kavramları oldukça popüler oldu. Melek yatırımcılar genel olarak kendilerine fiziksel olarak yakın girişimlere yatırım yapmayı tercih ediyor. Türk girişimlerin yatırım için yabancı melek yatırımcıları beklemesinin doğru olmayacağını düşünüyoruz. Bundan dolayı bu konferans ile Türkiye’den çıkan ve gelecek vadeden girişimlerin dünyaya açılmasını hedefledik. Gelecekte de Türk girişimlerini yabancı yatırımcılar ile buluşturmaya devam edeceğiz.“ dedi.