FİLM

Sebla Kutsal | 08.03.2017 - 15:50

Escobar gibi olmak için oğlundan yardım istiyorlar

Pablo Escobar'ın oğlu Sebastian Marroquin, Netflix'in izlenme rekorları kıran dizisi 'Narcos'u babasını kahraman gibi göstermek ve gençleri olumsuz etkilemekle suçladı.

Kolombiya’nın dünyaca ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar‘ın hayatını konu alan ‘Narcos’ isimli dizi hem çok seviliyor hem de eleştiri oklarının hedefinde kalmaya devam ediyor.

Netflix tarafından yayınlanan ve Medellin kartelinin başındaki Pablo Escobar‘ın gerçek hayat hikayesinden esinlenilerek kurgulanan dizi, Escobar’ın oğlu Sebastian Marroquin tarafından ciddi biçimde eleştirildi.

İspanyol gazetesi El Periodico’ya konuşan Marroquin Netflix‘i, Escobar’ın cinayetlerini imrenilecek bir şey gibi göstermekle suçladı. Pazar günü yayımlanan röportajda Marroquin, “Hikâyelerin aktarılmasına karşı değilim, ama cinayetlerin övülmesine ve uyuşturucu ticaretini cazip göstermeye karşıyım. Bu şekilde gençlerin kafası karışıyor” dedi.

“Babam gibi olmak için benden yardım istiyorlar”

“Babam gibi olmak için benden yardım isteyen gençlerden tonlarca mesaj alıyorum” diye konuşan Marroquin, bu gençlerin gördükleri suçluya dönüşmek istediklerini söyledi.

“Dizi babamı kahramana dönüştürdü ve gençlerin aklına uyuşturucu satıcısı olmanın hoş bir şey olduğunu soktu” diyen Marroquin, babası gibi giyinip, saç ve bıyıklarını da onun gibi yaptıran gençlerden fotoğraflar aldığını ifade etti.

Pablo Escobar 1993 yılında Kolombiya polisi tarafından öldürüldüğünde oğlu 16 yaşındaydı. Babasının ölümünden sonra, Juan Pablo Escobar olan gerçek adını değiştirerek kendine yeni bir hayat kuran Sebastian Marroquin, Arjantin’e yerleşti. 2014’te “Babam: Pablo Escobar” isimli kitabı best-seller oldu.