Skip to main content

Türkiye’den çıkarak global başarı hikayeleri yaratabilecek erken aşama oyun girişimlerine yatırım yapmayı hedefleyen WePlay Ventures kuruldu.

WePlay Ventures mobil oyunlar, bilgisayar oyunları ve konsol oyunları alanlarında global pazarlarda büyüme potansiyeli olan 30’dan fazla oyun girişimine yatırım yapmayı planlıyor. Yatırım yapılan girişimlere sermayenin yanında bilgi, tecrübe ve bağlantıları da sunacak olan WePlay Ventures, oyun sektörü özelindeki tecrübesi ve geniş bağlantıları ile Türkiye’den çıkan oyun girişimlerinin globaldeki başarı şansını arttırmayı hedefliyor.

Türkiye’deki oyun girişimlerinin önemli bir potansiyele sahip olduğunu ancak global çaplı başarılar yaratabilmeleri için hem finansal hem de stratejik desteğe ihtiyacı olduklarını belirten WePlay ekibi, yatırım stratejisini bu duruma uygun şekilde planladığın da açıkladı.

Paylaşılan bilgilere göre WePlay Ventures, sadece oyun geliştirici ekiplere erken aşamada yatırım yapacak. WePlay ekibindeki fon yönetimi ve yatırım konusunda tecrübeli isimlere ek olarak League of Legends, Teamfight ve Valorant gibi milyonlarca kullanıcısı olan Riot Games’in eski Türkiye Genel Müdürü Bora Koçyiğit yer alıyor.

Özellikle son yıllarda gerçekleşen oyun sektöründeki gelişmelere dikkat çeken WePlay Ventures yönetici ortağı Bora Koçyiğit, Türkiye oyun sektörünün geçtiğimiz her yıl hızla artan bir ivme ile geliştiğini de dile getirdi. Ülkemizde, potansiyeli olan oyun geliştirici ekiplerin doğru finansal ve stratejik destekler ile çok başarılı olabileceğine emin olduklarını paylaşan Koçyiğit, WePlay Ventures ile kısa sürede birçok farklı başarı hikayesi yaratabileceklerine inandıklarını da dile getirdi.