Skip to main content

Spor, otomotiv, erotik içerik ve haberler erkeklerin favori online tercihleri olarak öne çıkıyor.

Uluslararası araştırma ve danışmanlık şirketi Gemius, hangi temadaki internet sitelerinin erkek kullanıcılar arasında en çok ilgi gördüğünü araştırdı.

Araştırmalar sonucunda erkeklerin en çok spor, otomotiv, yetişkin içerikler ve haberlerle ilgili internet sitelerine ilgi duyduğu ortaya çıktı. Spor siteleri yüzde 74’lük erkek ziyaretçi oranıyla Türk erkeklerinin bir numaralı tercihi olurken, Ukraynalı erkekler için bu oran çok küçük bir farkla yüzde 73’te, Bulgaristan için ise yüzde 64’te kaldı.

Otomobiller, Çekler arasında yüzde 67, Slovaklar arasında yüzde 66 ile favori konu oldu. Macarlar ve Polonyalılar içinse en çekici online içerik yetişkin internet siteleri oldu. Bu kategorideki kullanıcıların geneli sırasıyla yüzde 69 ve 62 oranla erkeklerden oluşuyor. Diğer yandan Moldova‘da, online erkek nüfusun çoğunluğu yüzde 56 ile haber sitelerini tercih ediyor.

What_is_the_most_pupular_online_content_among_men)

Sunulan veriler, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın 30’dan fazla ülkesinde Gemius tarafından yürütülen, ‘gemiusAudience’ adlı uluslararası bir araştırma projesinin, Türkiye’de ise Gemius’un IAB Türkiye adına yürüttüğü IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’nın sonuçlarından elde edildi.