Skip to main content

Epic Games de savaştan etkilenen Ukraynalılara destekte bulunan şirketler kervanına katılıyor.

Epic Games, Fortnite’dan 3 Nisan’a kadar elde edeceği gelirleri savaştan etkilenen Ukraynalılara bağışlayacağını açıkladı. Bu süreç boyunca, oyuncuların oyun içi alışverişlerinde gerçek para kullanmaları halinde Epic Games bu alışverişlerden gelir elde etmeyecek, zira alışveriş sırasında kullanılan meblağ direkt olarak savaş mağduru Ukraynalıların acil durum, yiyecek, barınma ve diğer ihtiyaçlarını karşılayan Direct Relief ve UNICEF gibi kuruluşlara aktarılacak. Epic Games, ayrıca, satın alınan hediye kartlarının iki hafta içerisinde kullanılması halinde kartların tutarlarının da bu bağışlara ekleneceğini açıkladı.

Yukarıda bahsi geçen iki kuruluşun yanı sıra Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin de bu sürece dahil olduğu Epic Games tarafından açıklanırken, başka kuruluşların da bu yardım kampanyasına dahil olabileceği belirtildi.

Epic Games’e bu çabasında destek veren Microsoft da Microsoft Store üzerinden yapılacak olan Fortnite satışlarının gelirlerini bağışlama kararı aldı. Öte yandan, Ukraynalılara bir an önce yardım ulaştırmak isteyen Epic Games, bir satış kaydı aldığı anda karşılık gelen miktarın aktarımını sağlayacak. Böylece satış yapılan çeşitli noktalardan gelecek olan miktarları beklemeyecek.

Kaynak: Epic will donate two weeks of ‘Fortnite’ proceeds to humanitarian efforts in Ukraine – Engadget