İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 18.01.2017 - 15:12

Enuygun 2016'da 3 milyon uçak bileti sattı

Enuygun, yılı 3 milyon uçak bileti satışıyla kapattığını açıkladı

Enuygun.com 2016’da 3 milyon uçak bileti satışı gerçekleştirdi, 2017’de ise 5 milyon yolcuyu uçurmayı hedefliyor. Farklı hava yolu firmalarının seferlerini karşılaştırarak kullanıcılarına en uygun uçak biletini satın alma olanağı sağlayan Enuygun.com’un CEO’su Çağlar Erol’un açıklamasına göre şirket bir önceki yıl ulaşılan 3 milyon bilet satış sayısını bu yıl 5 milyona çıkarmayı amaçlıyor.

2017 yılında toplamda 5 milyon uçak bileti satmayı hedeflediklerini belirten Enuygun.com’un CEO’su Çağlar Erol, ‘’2016 yılında şirket olarak başarılı bir performans ortaya koyduk ve online olarak 3 milyon adet uçak bileti satışını geçtik. Ayda 10 milyonu aşkın kullanıcı en uygun uçak biletini kolayca bulmak ve satın almak için Enuygun.com’a geliyor. Sitemizin dışında mobil uygulamamıza olan ilgi de her geçen gün artıyor. Uygulamamızın indirilme sayısı 1,5 milyonu geçti ve 2017’de bu sayıyı 2 kat artırıp, yıl sonunda 3 milyon indirmeye ulaşacağız’’ dedi.

2017’de Wingie ile hedef 5 yeni ülke
2016 yılında lansmanı yapılan Wingie markası ile yurt dışı açılımına devam edeceklerini ifade eden Erol, ‘’Enuygun.com olarak Türkiye’de kendi alanımızda lideriz. Geçtğimiz yıl Wingie ile dünya pazarına da adım attık. Yurt dışı açılımımızın ilk hamlelerini ABD, İngiltere ve Almanya ile yaptık. 2017’de 5 ülkeye daha açılarak toplamda 8 ülkede büyümeyi ve global bir marka olmayı amaçlıyoruz. 2016 içinde yurt dışı açılımımızı ABD, İngiltere ve Almanya’ya yaptık. Özetle, teknolojimizi ve hizmet kalitemizi yeni pazarlara da taşıyarak büyümemizi global ölçekte sürdüreceğiz’’ şeklinde konuştu.