UYGULAMA & YAZILIM

Burcu Şahin | 25.04.2017 - 11:00

En iyi mobil ofis uygulamaları

Mobil ofis uygulamaları içinde, Google Play Store'da ve iOS platformlarında bulunan en başarılı uygulamaları sizler için derledik...

Akıllı telefonlar artık hayatımızın bir parçası. İş hayatında en çok kullanılan ofis uygulamaları artık mobilde de oldukça stabil bir şekilde kullanılabiliyor. Masaüstünde kullanıdığımız belli başlı uygulamaların sabit olmasına karşın masaüstü için çokça alternatif bulunuyor.

Mobil ofis uygulamaları içinde, Google Play Store’da ve iOS platformlarında bulunan en başarılı uygulamaları sizler için derledik…

Microsoft Word

Ofis uygulamalarının demirbaşlarından olan Microsoft Word mobil uygulaması, hem arayüz hem de sunduğu seçenekler ile masaüstü bilgisayarda kullanılan formattan farksız. Microsoft Word, yaklaşık 480 MB boyutlarında geliyor.  Ayrıca Microsoft’un diğer ofis uygulamaları olan Excel ve PowerPoint‘i de mobil cihazlardan indirilebiliyor.

Word uygulamasını Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Polaris Office

Polaris Office, tablo, dökuman ve sunumları açabilmek için en çok kullanılan ofis programları içerisinde yer alıyor. Google Chromecast’i de destekleyen uygulama sayesinde döküman, tablo, sunum ve PDF dosyaları televizyon ve projeksiyon cihazlarına da yansıtılabiliyor. Polaris Office, DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX, PPS, PPSX, TXT, HWP, ODT ve PDF formatlarını destekliyor.

Polaris uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Google Dokümanlar

Google Dokümanlar uygulamasıyla telefondan ve tabletlerden doküman oluşturma düzenleme ve diğer kullanıcılarla paylaşma imkanı tanıyor.  Google Dokümanlar, sadece mobil cihazlarda değil Google Drive sayesinde tarayıcı üzerinden de kullanabileceğiniz başarılı bir servis.

Google Dokümanlar uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

WPS Office

WPS Office+PDF, ofis belgelerini ve ev ödevlerini  telefon ve tablet kullanarak hızlı ve kolay bir biçimde oluşturmanıza, görüntülemenize ve düzenlemenize yardımcı olmaya odaklanan bir ofis uygulaması.
Microsoft ve Google’ın hem ofis hem de bulut uygulamalarıyla uyumlu bir şekilde çalışan WPS Office, OfficeSuite’te de olduğu gibi PDF desteğine sahip.

WPS Office uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

OfficeSuite + PDF Editor

OfficeSuite + PDF Editor ile hem yazılarınız üzerinde düzenleme yapabilir hem de PDF dosyalarınızı kolaklıkla açabilirsiniz. 68 dil seçeneği sunan OfficeSuite + PDF Editor uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Quip

Bulut tabanlı döküman uygulaması olan Quip ile kolayca metin dökümanları oluşturabiliyor, bunları arkadaşlarınızla paylaşabiliyor, üzerinde değişiklikler yapabiliyor ve birbirinize fikirlerinizi iletebiliyorsunuz. Mobil cihazların dışında Mac ve Windows platformlarında da çalışan Quip uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.