Skip to main content

Elon Musk’un BM Dünya Gıda Programı Başkanı’nın açıklamasına verdiği yanıt manşetlere oturdu.

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) Başkanı David Beasley, geçen hafta katıldığı bir televizyon programında milyarderler tarafından yapılacak bir seferlik ödeme ile dünyanın açlık sorunun çözülebileceğini iddia etmişti. CNN’in Connect The World adlı programında konuşan Baisley, milyarderlere seslenirken Elon Musk ve Jeff Bezos’un isimlerini anmıştı. Baisley’e göre 6 milyar dolarlık bir bağış ile 42 milyon insanın açlık sorununu çözmek mümkün. 6 milyar dolar Elon Musk’un servetinin %2’sine denk geliyor.

Baisley daha sonra Tesla’nın Hertz ile anlaşmasından dolayı serveti bir gecede 36 milyar dolar artan Elon Musk’u da etiketlediği bir tweet paylaşmıştı.

Elon Musk’tan Baisley’e yanıt geldi. Musk, dün paylaştığı bir tweette, WFP’nin kendi tweeti altında 6 milyar dolar ile dünyadaki açlığı nasıl çözebileceğini açıklaması halinde Tesla hisselerinin satışına hemen başlayacağını belirtti. Ayrıca, Baisley’in bahsettiği meblağı vermesi halinde muhasebenin açık yapılmasını ve herkesin paranın nereye harcandığını görebilmesini istedi.

Baisley, Musk’un tweetine verdiği yanıtta WFP’nin şeffaflık ve açık muhasebe için sistemleri olduğunu ve Musk’un ekibinin bu sistemleri inceleyebileceğini söyledi.

Kaynak: Elon Musk Wants Proof $6 Billion Can Solve World Hunger – Bloomberg