TEKNOLOJİ

Sebla Kutsal | 04.07.2017 - 09:52

Elon Musk’tan 400 bin kişiye müjde!

Tesla’nın elektrikli otomobil teknolojisini uygun fiyatla halka sunacak olan Model 3’ün üretim tarihi, Elon Musk tarafından açıklandı.

Elektrikli otomobil üreten Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Twitter’daki paylaşımlarıyla, sabırsızlıkla beklenen Model 3’ün üretim aşamasına geçeceğinin müjdesini verdi. Musk, konuyla ilgili ilk tweet’inde, “Model 3 üretim için gereken tüm yasal şartları, planlanan tarihten iki hafta önce yerine getirdi. SN1’in (seri numarası 1) bu Cuma tamamlanmasını umuyoruz” ifadesini kullandı.

400 bin ön sipariş

Model 3, elektrikli otomobillerin makul bir fiyatla (35 bin dolar) seri üretime geçerek günlük hayatımızda yer edinmesi açısından önem taşıyor. Musk’ın Twitter’dan açıkladığına göre, Model 3’ü önceden sipariş eden ilk 30 müşteri araçlarına bu ayın 28’inde kavuşacak. Üretim katlanarak artacak; Ağustos’ta 100, Eylül’de 1500’ün üzerinde Model 3 üretilecek. Bu rakam, Aralık ayında 20 bini bulacak. Ancak, otomobil için ön sipariş verenlerin sayısı şimdiden 400 bine ulaşmış durumda olduğu için, bazı müşteriler aylarca bekleyeceğe benziyor.