Skip to main content

Elon Musk’ın serveti haziran ayından bu yana ilk kez 200 milyar doların altına düştü.

Elon Musk’ın serveti, Tesla’nın üçüncü çeyrek kazançlarını açıklamasının ardından düşüşe geçti. Bloomberg Milyarderler Endeksi’nin son tahminlerine göre Musk’ın 31 Ekim itibarıyla serveti haziran başından bu yana ilk kez 200 milyar doların altına inerek 193 milyar dolara düştü.

Musk’ın kişisel servetinin aslan payını Tesla’daki yüzde 13’lük hissesi oluşturuyor. Tesla’nın hayal kırıklığı yaratan üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklamasından bu yana Musk’ın serveti yaklaşık 41 milyar dolar düştü.

Tesla hisseleri pazartesi günü yüzde 4,8 düşüşle 197,36 dolardan kapanırken bu ay şimdiye kadar yüzde 21 düşüş gösterdi. Ancak hisse senedi yılbaşından bu yana yüzde 60 arttı.

Musk’ın net serveti ilk olarak 2021’de 200 milyar dolara ve aynı yılın kasım ayında 340 milyar dolar ile zirveye ulaştı. Musk’ın serveti o zamandan bu yana kısmen Tesla’nın hisselerindeki dalgalanmalar nedeniyle istikrarsızlaştı.

Servetindeki düşüşe rağmen Musk’ın hâlâ dünyanın en zengin insanı olduğunu belirtelim. Musk’ı 156 milyar dolar servetiyle LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton CEO’su Bernard Arnault takip ediyor.

Kaynak: Elon Musk’s wealth just dropped below $200 billion for the first time since June – Business Insider