POPÜLER

DigitalAge | 24.03.2017 - 17:17

Elle dergisi için ‘muzır neşriyat’ kararı alındı

Elle dergisinin Mart 2017 tarihli sayısı için 'muzır neşriyat' kararı alındı.

Kadın ve moda dergisi Elle’nin Mart 2017 sayısı için ‘muzır neşriyat’ kararı verildi. Başbakanlık Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu tarafından alınan ve Resmi Gazete’nin bugünkü (24 Mart 207)  sayısında yayınlanan ilanla duyurulan kararda dergide yer alan bazı fotoğrafların ve yazıların ‘muzır etki yapabileceği’ belirtildi. Kararda Doğan Burda dergi grubu tarafından yayınlanan dergi için, 1117 sayılı Kanun gereğince sınırlamalar getirilmesine oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

Gazete Duvar’ın haberine göre, dergide yer alan bazı fotoğraf ve yazıların “muzır etki yapabileceği”nin belirtildiği karar, Resmi Gazete’de yayımlanan ilanla duyuruldu.

Resmî Gazete’de yer alan duyuru şöyle:

“Başbakanlık Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulundan:

Kurulumuzca “ELLE” isimli derginin Mart 2017 tarihli ve 2017/03 sayılı nüshasının incelenmesi neticesinde; dergide yer alan bazı yazı ve fotoğrafların 18 yaşından küçüklerin maneviyatı üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğuna; bu sebeple söz konusu derginin 1117 sayılı Kanunun 3266 sayılı Kanunla değişik 4’üncü maddesindeki sınırlamalara tabi olmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

İlgililere duyurulur.”