Skip to main content

Martı, tamamladığı yatırım turu ile 25 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu.

Elektrikli scooter kiralama şirketi Martı, tamamladığı yatırım turu ile 25 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Şirket geçtiğimiz  günlerde, Ulaştırma Bakanı’nın scooter’larla ilgili düzenleme yapılacağını duyurmasıyla gündeme gelmişti. Yatırımın kimler tarafından yapıldığının henüz paylaşılmadığını belirtelim.

Martı’nın mevcut yatırımcıları arasında; Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın, Hasan Aslanoba, 212 Capital, Borusan Holding eski CEO’su Agah Uğur, Gençoğlu Grup’tan Umur Gençoğlu, Sanko Holding’ten Turgut Konukoğlu, Federal Mogul Türkiye’den Emir Dereli, BECO Capital, Wamda Capital, TH Capital, Goldman Sachs Türkiye ekibinden Banu Kısakürek ve Ozan Sönmez ile adının paylaşılmasını istemeyen iki global VC fonu yer alıyor.

Martı’nın aldığı yatırıma ilişkin açıklaması şöyle;

“Kurulduğumuz 2018 yılından bu yana aldığımız yerli ve yabancı yatırımlara ek olarak; 2020 yılı içerisinde tamamladığımız tur ile 25 milyon dolar daha yatırım aldığımızı büyük bir şevk ile paylaşmak isteriz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının milli teknoloji hamlesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının mikromobilite’ye gösterdiği destek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ulaşım alanındaki dijital gelecek vizyonunu feyz alarak, Türkiye’nin alanımızdaki en büyük ölçekli yatırım turlarını yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bir Turcorn olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. ”