Skip to main content

Türkiye’nin pek çok ilindeki 100’den fazla şubesinde elektrikli bisiklet kullanan MNG Kargo, elektrikli bisiklet sayısını artırmayı hedefliyor.

Karbon salınımını azaltmak adına elektrikli bisikletlerle dağıtım yapan MNG Kargo, filosunu artırmayı hedefliyor. Doğayı korumak ve karbon salınımını azaltmak için 2017 yılında elektrikli bisikletlerle dağıtım yapmaya başlayan MNG Kargo, ülkemizin pek çok ilindeki 100’den fazla şubesinde elektrikli bisiklet kullanıyor.

MNG Kargo, özellikle araç trafiğinden olumsuz etkilenen ve yaya dağıtımının zorlu olduğu noktalarda elektrikli bisikletlerle hizmet veriyor. Ayrıca elektrikli bisikletlerin İstanbul adaları gibi fiziksel koşulları dağıtım bakımından zorlu olan ve araç trafiğine kapalı alanlarda bulunan müşterilere kesintisiz hizmet sağlanmasına yardımcı olduğunu da ekleyelim.

Elektrikli bisiklet kullanımı ile emisyon salınımını minimize ederek çevreye duyarlı ve dağıtım verimini yüzde 25’ler seviyesinde arttıracak şekilde teslimat yapıldığını belirten MNG Kargo Ticari Faaliyetlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Özgün Şahin, elektrikli araçların karbon salınımı konusunda doğaya çok büyük katkıları olduğunu söylüyor: “Elektrikli bisikletlerimiz sayesinde karbon salınımını en aza indiriyoruz. 2017 yılında doğayı korumak adına attığımız bu projeyi büyütmek ve önümüzdeki yıllarda filomuzdaki elektrikli araç sayısını artırmayı planlıyoruz.”