ATAMALAR

Burcu Şahin | 08.04.2017 - 20:22

Ekşi Sözlük’e yeni genel müdür!

Ekşi Sözlük'ün yeni genel müdürü Eray Endeş oldu.

Her türlü konu ve kavram hakkında, kayıtlı yazarların yorumlarını içeren Ekşi Sözlük’ün yeni genel müdürü Eray Endeş oldu. Başak Purut ise CEO’luk görevine devam diyor.

Dünyanın her yanına yayılmış 75 binden fazla aktif yazarının içerik oluşturduğu Ekşi Sözlük’te şu an 27 milyondan fazla içerik yayında.  2016 yılsonu rakamlarına göre girilen içeriğin sayısı 3 milyonun üzerinde.

Eray Endeş kimdir?
1997’de tanıştığı internet dünyasıyla daha yakından ilgilenebilmek için 5 yıldan fazla süredir çalıştığı otomotiv sektörünü bırakıp 2008 yılında blogların tanınmasına ve gelişime katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin ilk blog reklam ağı olan Bloglama’yı kurdu ve ardından bloglara yönelik gerçekleştirilen ilk etkinlik olan Blog Ödülleri’ni düzenledi. Eş zamanlı olarak WordPress Türkiye’nin kurucuları arasında yer alarak bu alandaki çalışmalarını sürdürdü. Aynı yıl Doğuş Yayın Grubu bünyesinde çalışmaya başladı ve NTV Yeni Medya İş Geliştirme Müdürü olarak 3 yıl görev yaptı. Bu süreçte Doğuş Yayın Grubu’na ait tv, radyo ve dergi yayınları için internet ve mobil projeleri geliştirdi. 2010 yılında NTV Radyo’da “internetler” isimli programı hazırlayıp sundu. Marka tarafında edindiği 9 yıllık iletişim, pazarlama ve iş geliştirme tecrübesinin ardından kurduğu creasoup’ta Kasım 2010’dan bu yana ajans başkanı olarak görev yapıyordu.