Skip to main content

Intel Türkiye ve küresel ofisinde uzun yıllar görev alan Ege Ertem, kariyerine farklı bir rotada devam ediyor.

Türk bilişim sektörünün yakından tanıdığı isimlerden Ege Ertem, Ağustos ayı itibariyle Zorlu Ventures ABD ofisinin yönetici ortağı olarak göreve başladı. Eylül 2000-Ağustos 2017 arasında Intel’de çeşitli pozisyonlarda çalışan Ege Ertem, en son Intel Yeni Teknolojiler Bölümü İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapıyordu. Ertem, Intel’in Silikon Vadisi’nde kurulan bu yeni bölümde Ayşegül İldeniz’den sonra üst düzey ikinci Türk yönetici idi.

1973 yılında doğan Ege Ertem, TED Ankara Koleji’nin ardından 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1997-2000 yılları arasında Schneider Elektrik’te Teknik ve Ticarî Mühendis ve Satış Temsilcisi; ABB’de Satış ve Pazarlama Temsilcisi olarak görev yaptı. 2000 yılının Eylül ayında Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak Intel Türkiye’ye katıldı. Intel Türkiye’de sırasıyla Pazarlama Müdürü ve Satış Müdürü olarak görev alan Ege Ertem, 2005 yılından Şubat 2008′e kadar Intel’in dünyadaki en genç genel müdürü olarak Türkiye ofisinin yönetimini sürdürdü. 2008 yılı Şubat ayından bu yana Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevini sürdüren Ertem, 2013’e kadar ve görevde kaldı. Ertem 2013’te Intel’in genel merkezine transfer oldu ve  Ağustos’a kadar Intel Yeni Teknolojiler Bölümü İş Geliştirme Direktörü görevini üstlendi.

Ege Ertem, Zorlu Ventures ABD ofisinde yatırım fonu oluşturmak ve holdingin şirketleri için ABD’de stratejik ortaklıklar kurulmasından sorumlu olacak.