Skip to main content

Global e-ticaret devi eBay ile Ortadoğu’nun önde gelen online pazaryeri noon, bölgede uluslararası e-ticareti çok daha kolay ve hızlı bir hale getirmek üzere önemli bir işbirliğine imza attı.

eBay ile Ortadoğu’nun online pazaryerinden noon, bölgede e-ticaret pazarında çığır açan ve sektöre olumlu katkı sağlamayı hedefleyen bir ortaklık kurdu. İki şirket bu önemli işbirliği ile Ortadoğu’daki müşterilere ABD’de ve dünyanın diğer bölgelerinde en çok satan ürünleri kolaylıkla satın alabilme fırsatı sunacak. noon, ürünleri tüketicilerin kapılarına kadar getirip teslim ederek tüm siparişlerin sorunsuz şekilde tamamlanmasını sağlayacak.

Bir eBay şirketi olan GittiGidiyor’un Genel Müdürü Öget Kantarcı, Ocak 2018’den itibaren eBay MENA Bölge Direktörlüğü görevini de yürütüyor. Bölgede noon ile hayata geçirilen işbirliğinin Ortadoğu e-ticaret pazarına büyük bir katkı sunacağını belirten Kantarcı, “Ortadoğu B2C E-Ticaret Pazarı-2018 araştırmasına göre, Körfez ülkelerinde internet ve mobil penetrasyon oranlarının yüksek olması sayesinde karma B2C e-ticaret satışlarının 2017-2020 yılları arasında iki kattan fazla artarak 20 milyar dolara ulaşması bekleniyor. E-ticaret sektöründe bol çeşit ve kaliteli ürünün yanı sıra müşteri memnuniyeti için teslimat hizmetinin profesyonelliği de son derece önemli. Ortadoğu’nun önde gelen online pazaryeri noon’la gerçekleştirdiğimiz, 2018’in ikinci yarısında devreye girecek işbirliğiyle kullanıcıların tüm bu ihtiyaçlarına cevap veren bir yapı oluşturacağız” diye konuştu.

noon Kurucusu Mohamed Alabbar ise eBay’le hayata geçirdikleri işbirliğiyle ilgili şunları söyledi: “noon olarak eBay’le gerçekleştirdiğimiz ortaklık sayesinde bölgemizi global e-ticaret pazarıyla buluşturuyoruz. Böylece müşterilerimize bölgede hâlihazırda bulamayacakları ürünleri satın alma imkânı sunuyoruz. Ayrıca bulunduğumuz bölgeden güç alan bir marka olarak onların seslerine kulak veriyor ve ihtiyaçlarına yanıt veren online perakende deneyimini sunmak için düzenlemeler yapıyoruz. eBay’le işbirliğimiz, alışveriş deneyiminde yepyeni bir dünyanın kapısını açıyor.”

“noon powered by eBay”, 2018’in ikinci yarısından itibaren Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da noon uygulamasının yanı sıra mobil ve masaüstünde de kullanılabilecek. noon’dan satın alınan eBay ürünleri ve yurtdışından gönderilen ürünler tam iade prosedürüyle hüküm ve koşullara bağlı olarak yine noon üzerinden kolayca iade edilebilecek.