Skip to main content

SimCity serisinin son oyunu SimCityEDU, sınıf içi eğitimde kullanılacak Battlefields, FIFA gibi oyunların dağıtıcısı olan Electronic Arts, online eğitici bir oyun geliştirdiklerini duyurdu. The Verge’in haberine göre; şirket popüler SimCity…

SimCity serisinin son oyunu SimCityEDU, sınıf içi eğitimde kullanılacak

Battlefields, FIFA gibi oyunların dağıtıcısı olan Electronic Arts, online eğitici bir oyun geliştirdiklerini duyurdu. The Verge’in haberine göre; şirket popüler SimCity serisinin en son oyunu SimCityEDU’yu oyun sektörünün liderlerini ve öğrenme uzmanlarını biraraya getiren GlassLab ortaklığında gerçekleştirdi.

SimCityEDU, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanları için öğretici bir araç olmayı amaçlıyor. Yeni oyun, ABD’nin eğitim müfredatına uygun olup, öğretmenler oyun için dersleri planlayıp programı paylaşabilecekler. Öğrenciler de şehir planlama, çevrecilik ve sosyal ekonomi derslerini öğrenmede oyunu araç olarak kullanacak. 
EA, oyun hakkında henüz bir çıkış tarihi yayınlamadı, fakat dersliklere ulaşma tarihi için oyun lansmanından (5 Mart) sonra olacağı tahmin ediliyor.