Skip to main content

hepsiburada.com, bisiklet kategorisi satış verilerini açıkladı

hepsiburada.com, ilkbahar ve yaz aylarında en çok ziyaret edilen kategorilerinden biri olan bisiklet kategorisinin satış verilerini açıkladı

Yapılan analize göre bisiklet kategorisinin son dönemde istikrarlı bir şekilde yıllık yüzde 30 büyüme gösterdiği tespit edildi. En yüksek satış rakamlarına Haziran ayında ulaşan bisiklet kategorisindeki satışların büyük bir bölümü, Nisan ve Ağustos ayları arasında gerçekleşiyor. Son dönemde, kış aylarındaki bisiklet satışlarındaki alımların da arttığı gözleniyor.

Hepsiburada.com spor kategorisinin yüzde 10’luk dilimini oluşturan bisiklet kategorisindeki online alışverişlerin yükseldiği dönemler arasında Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu gibi Türkiye’de yapılan üst düzey bisiklet organizasyonları da göze çarpıyor.

Kullanıcıların yüzde 40’a varan indirimlerden faydalanabildiği kategoride, kullanıcıların bisiklet alımı yaparken jant boyu, bisiklet tipi, kadro cinsi, amortisör bilgisi, kadro boyu ve vites bilgileri gibi teknik özelliklere dikkat etmesi öneriliyor.

En çok dağ, şehir ve çocuk bisikletleri tercih ediliyor

Son dönemde sadece çocukların ve gençlerin değil yetişkinlerin de büyük ilgi gösterdiği bisiklet sektöründe hepsiburada.com kullanıcıları, en çok dağ, şehir ve çocuk bisikletlerini tercih ediyor.

Satış yüzdeleri sıralamasında ise ilk 5’i şehir-yol bisikletleri, dağ bisikletleri, çocuk bisikletleri, BMX ve katlanır bisikletler oluşturuyor.

Hepsiburada.com ziyaretçilerinin en çok alışveriş yaptıkları bisiklet aksesuarlarında ise bisiklet fenerleri, kilitleri, oto bisiklet taşıyıcı aparatları ve çocuk taşıyıcıları başı çekiyor.