Skip to main content

Popüler dil öğrenim uygulaması Duolingo, “Duolingo Max” adı verilen abonelik planında GPT-4 özelliklerini uygulamaya başladı.

Duolingo, ders verme özelliğini güçlendirmek için yapay zekâyı kullanan yeni bir abonelik planı başlattı. Şirket bir blog gönderisinde, popüler ChatGPT hizmetinin arkasındaki yapay zekâ teknolojisinin en son sürümü olan GPT-4’ü kullanmak için OpenAI ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

“Duolingo Max” adı verilen premium abonelik planı, Super Duolingo aboneliğindeki her şeye erişim sağlamakla birlikte Explain My Answer (Yanıtımı Açıkla) ve Roleplay olmak üzere iki yeni özellik içeriyor.

Yanıtımı Açıkla özelliği, “cevaplarının neden doğru veya yanlış olduğuna dair basit bir açıklama almak için Duo ile bir sohbete girmelerini ve örnekler veya daha fazla açıklama istemelerini” sağlayarak ders sırasında kullanıcılara daha fazla fikir vermeyi amaçlıyor. Roleplay ise, rehberli senaryolarda bir yapay zekâ karakteriyle sohbet etmeye izin veren etkileşimli bir konuşma sağlıyor.

Duolingo, platformdaki her konuşmanın farklı olduğunu ve kullanıcıların yanıtları hakkında geri bildirim ve tavsiye aldıklarını söylüyor. Şirket, insanların Roleplay ve Yanıtımı Açıkla’da oluşturulan yanıtlar üzerinde gözetim sağladığını ve Roleplay için varsayımsal senaryolar yazdıklarını söylüyor. Duolingo ayrıca öğrencilerini yeni özellikleri kullanırken karşılaştıkları hataları bildirmeye teşvik ediyor.

Aylık ücreti 30 dolar olan Duolingo Max, ABD’de İspanyolca veya Fransızca dersleri alan İngilizce konuşan öğrenciler tarafından iOS üzerinden kullanılabiliyor. Duolingo, yeni özellikleri gelecekte daha fazla platform ve dil kursunda sunmayı hedefliyor.

Kaynak: Duolingo Launches New AI-Powered Subscription Tier – CNET