Skip to main content

Sony, dünyanın ilk 3LCD lazer ışık kaynaklı projektörü olan VPL-FHZ57’in başarısını devam ettiren en yeni 3LCD Lazer projektörü VPL-FHZ57’yi duyurdu.

Sony, dünyanın ilk 3LCD lazer ışık kaynaklı projektörü olan VPL-FHZ57’yi duyurdu. 4100 lümenlik renk parlaklığıyla yeni VPL-FHZ57, eğitim kurumları, şirketler ve medikal kuruluşlardan eğlence yerlerine kadar neredeyse tüm ortamlara zahmetsizce uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış.

Yeni model, WUXGA çözünürlük (1920 x 1200), tüm aydınlatma koşullarında net ve parlak sunumlar, kenar karıştırma, çeşitli dikey/yatay lens kaydırma seçenekleri, çeşitli enerji tasarrufu ayarları ve 20.000 saate kadar bakım gerektirmeden çalışma özelliklerine sahip. VPL-FHZ57, ayrıca projektörün yan ya da baş aşağı gibi herhangi bir açıda serbestçe yerleştirilmesini sağlayan entegrasyon esnekliği sunuyor.

Sony’nin 3LCD BrightEra lazer ışık kaynağı teknolojisinin kullanıldığı VPL-FHZ57, lamba tabanlı geleneksel projeksiyonlara göre işleri oldukça kolaylaştıran ve neredeyse hiç bakım gerektirmeyen uzun ömürlü lazer ışık kaynağı özelliğiyle canlı renkler veren 3LCD teknolojisinin tüm avantajlarını sunuyor. 20.000 saatlik ışık kaynağı çalışma süresiyle elde edilen gerek zaman tasarrufu gerekse ekonomik kazançlar sayesinde, normal şartlarda ampul değiştirmek için harcanan kaynaklar ve maliyetler de azaltılmış oluyor.