Skip to main content

LG’nin basın toplantısıyla tanıtımını yaptığı dünyanın ilk 84 inç Ultra HD TV’si, kullanıcılara yüksek kalitede büyük ekran TV izleme deneyimi sunuyor  Tüketici elektroniği, mobil iletişim ve beyaz eşya sektörlerinin küresel…

LG’nin basın toplantısıyla tanıtımını yaptığı dünyanın ilk 84 inç Ultra HD TV’si, kullanıcılara yüksek kalitede büyük ekran TV izleme deneyimi sunuyor 
Tüketici elektroniği, mobil iletişim ve beyaz eşya sektörlerinin küresel liderlerinden LG Electronics, dünyanın ilk 84 inç (213 cm) Ultra HD TV’sini Kanyon Cinemaximum’da düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı. 
LG 84 inç Ultra HD TV’nin basın toplantısında konuşan LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho: “LG Electronics olarak amacımız tüketicilerin ihtiyaçlarını maksimum performansa sahip ürünlerle karşılamak. Türkiye’de özellikle 3D TV alanındaki iddiamızı devam ettiriyoruz,” şeklinde konuşurken yılda yüzde 182 büyümesi beklenen Ultra HD pazarında büyük bir oyuncu olduklarının altını çizdi. 
Calvin Cho, LG 84 inç Ultra HD TV’nin tüketicilerin daha büyük ekranda 3D TV izleme yönündeki talepleri doğrultusunda geliştirildiğini söylerken 1 sene öncesine kadar şu anki teknoloji seviyesinde olunmadığını, dolayısıyla 1 sene sonrası için de daha fazla içerik ve teknolojinin bizlerle buluşacağına inandığını söyledi. 
LG Ultra HD TV, çerçeve başına 8 milyon pikselli görüntü kalitesinin yanı sıra, bir dizi yeni akıllı uygulamayı barındırıyor. Öne çıkan uygulamalardan LG Smart TV Smart Share Plus özelliği ile dizüstü bilgisayar, cep telefonu ve tablet gibi harici cihazlarda daha fazla içeriğe erişim sağlanabiliyor. Turkcell TV ve dahili HD uydu alıcı özelliği sayesinde Digiturk’le yapılan anlaşmalarla güç birliğine giden LG, OLED’ler, transparan ekranlar ve bükülebilir ekran teknolojileriyle şekillenecek gelecekte, tüketiciyi şaşırtmaya ve şımartmaya devam edecek gibi. 
Bugün itibariyle 39,999 TL’lik fiyatıyla belirli Teknosa’larda satışa sunulan LG Ultra HD TV’nin Türkiye’deki yıl geneli satış hedefi ise bin adet.