Skip to main content

Microsoft‘u geride bırkarak ABD’nin halka açık en değerli şirketi ünvanını alan e-ticaret devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, eşi Mckenzi Bezos ile boşanmaya hazırlanıyor.  

Ekonomi dergisi Forbes’un Ekim 2018 verilerine göre, 160 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin kişisi unvanına sahip Amazon’un sahibi Jeff Bezos ve eşi MacKenzie, Çarşamba günü boşanacaklarını Twitter üzerinden duyurdu. Çift açıklamasında, “Uzun bir sevgi arayışı ve ayrılık denemesinden sonra boşanmaya ve ortak yaşamımızı dost olarak sürdürmeye karar verdik.” ifadelerini kullandı.

Boşanma kararı sonrası çiftin mal paylaşımı yapma durumunda, dünyanın en zengin kişisi konumundaki Jeff Bezos, yerini 93 milyar dolar kişisel servete sahip Microsoft’un kurucusu Bill Gates’e devredecek. MacKenzie Bezos ise servetin yarısına sahip olması halinde 80 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin kadını haline gelecek.

Yazarlık yapan Mackenzie Bezos’un “The Testing of Luther Albright: A Novel”, “Traps” ve “Il tempo imperfetto degli addii” isimli 3 kitabı bulunuyor.